Egzorcysta papieża (2023) • CDA • Online


Obejrzyj zwiastun filmu by dowiedzieć się gdzie obejrzeć cały film Egzorcysta papieża po rejestracji w FIND-VOD.

56 użytkowników online
Egzorcysta papieża

Egzorcysta papieża

Apr. 05, 2023Spain103 Min.R
Twoja ocena: 0
9 1 głos

Wczytaj więcej komentarzy... (31)Ekscytująca produkcja Egzorcysta papieża cda: kulisy powstawania filmu

Przedstawiam Ci opis amerykańskiego horroru Egzorcysta papieża cda z 2023 roku, który powstał na podstawie książek opowiadających o egzorcyzmach autorstwa ojca Gabriele Amortha. Z pewnością spodoba się on fanom filmów z gatunku nadprzyrodzonego.

W poszukiwaniu zbawienia – Russell Crowe w niezwykłej roli egzorcysty

Egzorcysta papieża cały film wyreżyserował Julius Avery, a scenariusz powstał w oparciu o dwie książki: „An Exorcist Tells His Story” oraz „An Exorcist: More Stories”. W obsadzie znaleźli się znani aktorzy, tacy jak Russell Crowe (jako ojciec Amorth), Daniel Zovatto, Alex Essoe oraz Franco Nero.

Zdjęcia kręcono w Irlandii od sierpnia do października 2022 roku. Film został wydany w kilku krajach międzynarodowych już 6 kwietnia 2023 r., natomiast w Stanach Zjednoczonych pojawił się 14 kwietnia.

Egzorcysta papieża cały film – streszczenie fabuły

Akcja filmu Egzorcysta papieża online rozgrywa się w 1987 roku, kiedy to ojciec Amorth, egzorcysta papieża, odwiedza włoską wieś, gdzie mężczyzna jest opętany przez demona. Wraz z miejscowym księdzem próbują dokonać egzorcyzmu, podczas którego używają sakramentalnego Medalika Świętego Benedykta. Amorth, aby pozbyć się demona, wbija go w świnię, która zostaje następnie zabita ze strzelby.

Ocena filmu online

Egzorcysta papieża cały film online otrzymał mieszane recenzje krytyków, ale na całym świecie zarobił 66 milionów dolarów. Jeśli interesują Cię filmy z gatunku horror, na pewno warto go zobaczyć!

Cały film Egzorcysta papieża – historia produkcji

Screen Gems nabywa prawa do historii

W październiku 2020 roku Screen Gems nabyło prawa do historii księdza Gabriele Amortha z Ángelem Gómezem zatrudnionym jako reżyser.

Autorzy scenariusza i producenci

Chester Hastings i R. Dean McCreary zostali zaangażowani do napisania scenariusza, podczas gdy Michael Patrick Kaczmarek, Jeff Katz i Edward „Eddie” Siebert mieli wyprodukować film.

Nowy reżyser i kolejne wersje scenariusza

W czerwcu 2022 roku Julius Avery wszedł na pokład filmu Egzorcysta papieża online cda jako reżyser wraz z producentem Dougiem Belgradem z 2.0 Entertainment. Kolejne wersje scenariusza zostały dostarczone przez Michaela Petroniego, Evana Spiliotopoulosa i Chucka MacLeana.

Ksiądz Siebert i produkcja filmu

Deepa Barath z AP News opowiada: „Ks. Edward Siebert, około sześć lat temu, martwił się umową, którą właśnie zawarł z Towarzystwem św. Pawła, dotyczącą zakupu praw do historii życia ks. Gabriele Amorth – śp. Ksiądz Paulin znany jako „James Bond wśród egzorcystów”. Siebert, który wykłada film na Uniwersytecie Loyola Marymount w Los Angeles i prowadzi uczelnianą firmę produkcyjną, nie miał na swoim koncie żadnych napisów filmowych i zastanawiał się wtedy: „Co takiego zrobiłem?”. Siebert, który przez prawie osiem lat pracował nad przeniesieniem historii Amortha na duży ekran, mówi, że „Egzorcysta papieża” nie zmienił jego poglądów na temat horrorów i egzorcyzmów – jedno i drugie przyprawia go o dreszcze.

Ksiądz jako bohater

Ksiądz pokazany w pozytywnym świetle po tym, jak wiele filmów i programów telewizyjnych ich oczerniało lub poniżało”. Dobrze jest widzieć księdza mówiącego o modlitwie, przebaczeniu, miłości Boga, a przede wszystkim o pokonywaniu demonów – powiedział. „Dobrze jest wreszcie zobaczyć księdza jako bohatera”.


Oglądaj Egzorcysta papieża cały film vider dzięki najlepszym platformom VOD

Wyszukiwarka filmów online to świetne miejsce dla miłośników kina niezależnego i artystycznego. Nasza baza zawiera wiele filmów z CDA, Zalukaj i Vider, które są nagradzane na festiwalach filmowych i cieszą się uznaniem krytyków. Nie musisz już szukać filmów w trudno dostępnych kinach czy na festiwalach - u nas znajdziesz je w jednym miejscu.

Sprawdź podobne filmy:

Oryginalny tytuł filmu The Pope's Exorcist
IMDb Rating 6.1 22,017 głosów
TMDb Rating 7.299 758 głosów

Director

Julius Avery
Director

Cast

Russell Crowe isFather Gabriele Amorth
Father Gabriele Amorth
Daniel Zovatto isFather Esquibel
Father Esquibel
Franco Nero isThe Pope
The Pope
Cornell John isBishop Lumumba
Bishop Lumumba
Ryan O'Grady isCardinal Sullivan
Cardinal Sullivan
Santi Bayón isRoberto Vasquez IV (Henry's Dad)
Roberto Vasquez IV (Henry's Dad)