Indiana Jones i artefakt przeznaczenia (2023) • CDA • Online


Obejrzyj zwiastun filmu by dowiedzieć się gdzie obejrzeć cały film Indiana Jones i artefakt przeznaczenia po rejestracji w FIND-VOD.

74 użytkowników online
Indiana Jones i artefakt przeznaczenia

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia

Jun. 28, 2023USA142 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
10 1 głos

Wczytaj więcej komentarzy... (31)Indiana Jones i artefakt przeznaczenia cały film: Ostatnia przygoda słynnego archeologa

Wyczekiwany przez fanów Indiana Jones i artefakt przeznaczenia cały film to piąta i ostatnia część serii filmów o przygodach Indiany Jonesa. Reżyserem produkcji jest James Mangold, a scenariusz został napisany przez Jez Butterwortha, Johna-Henry’ego Butterwortha, Davida Koeppa oraz samą reżysera. Film został wyprodukowany przez Walt Disney Pictures i Lucasfilm, a dystrybuowany przez Walt Disney Studios Motion Pictures.

Artefakt przeznaczenia online – pierwszy film z serii bez udziału Spielberga i Lucasa

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia cda to pierwszy film z serii, który nie został wyreżyserowany przez Stevena Spielberga. Spielberg i George Lucas są jednak producentami wykonawczymi. Ponadto, film nie jest dystrybuowany przez Paramount Pictures, gdyż prawa do przyszłych sequelów zostały przejęte przez Disney, natomiast Paramount zachował prawa do dystrybucji pierwszych czterech filmów i rezydualny kredyt stowarzyszony.

Muzyka w filmie

W czerwcu ’16, Steve Spielberg krzyknął głośno, że John Williams, legendarny kompozytor, który wlepił swoje piętno na muzyce poprzednich filmów z serii Indiana Jones, wróci, by napisać muzykę do piątej odsłony. W 2022 roku Williams ogłosił, że będzie to jego ostatni raz jako twórca ścieżki dźwiękowej dla Indy’ego, planując przejść na zasłużoną emeryturę. Jednakże później odwołał tę decyzję, co sprawiło fanom wiele radości. Williams pokazał jedną ze swoich nowych kompozycji, „Helena’s Theme”, po raz pierwszy na Hollywood Bowl, 2 września 2022 roku, za sugestią samego Mangolda.

Historia powstawania piątej części Indiana Jones i artefakt przeznaczenia cda – od lat 70. do premiery w Cannes

Historia piątej części serii sięga lat 70., kiedy to Lucas i Spielberg negocjowali z wytwórnią Paramount cztery kontynuacje filmu Poszukiwacze zaginionej Arki (1981). Prace nad piątym filmem rozpoczęły się w 2008 roku, a Lucas rozpoczął badania nad potencjalnymi pomysłami na fabułę. Projekt został przekazany producentce Kathleen Kennedy w 2012 roku, jednak prace nad nim były uśpione, gdyż firma pracowała nad kontynuacją trylogii Gwiezdnych Wojen. Ostatecznie David Koepp został zatrudniony do napisania scenariusza w 2016 roku, a reżyserią miał zająć się Spielberg. Ostatecznie jednak jego miejsce zajął James Mangold.

Nowi aktorzy w obsadzie – kto dołączył do drużyny?

W filmie Indiana Jones i artefakt przeznaczenia online ponownie występuje Harrison Ford w roli Indiany Jonesa, a także John Rhys-Davies jako Sallah. W obsadzie pojawią się również nowi aktorzy, m.in. Phoebe Waller-Bridge, Antonio Banderas, Shaunette Renée Wilson, Thomas Kretschmann, Toby Jones, Boyd Holbrook, Ethann Isidore i Mads Mikkelsen.

Światowa premiera na 76. Festiwalu Filmowym w Cannes – czy warto czekać?

Zdjęcia do filmu Indiana Jones 5 rozpoczęły się w czerwcu 2021 roku i odbywały się w różnych miejscach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Włoszech i Maroku. Światowa premiera filmu odbędzie się 18 maja 2023 roku podczas 76. Festiwalu Filmowego w Cannes, natomiast premiera w Stanach Zjednoczonych została zaplanowana na 30 czerwca 2023 roku.

No dobra, przygotuj się, bo to będzie w sam raz dla miłośników kina i fanów Indiany Jonesa!

Bob Iger, wielki szef Disneya, wypowiedział się w 2016 roku na temat przyszłości kultowej serii z Harrisonem Fordem. Co powiedział? Że nie jest jasne, co przyniesie przyszłość, ale piąty film Indiana Jones i artefakt przeznaczenia cda na pewno nie będzie ostatnią częścią sagi.

A co na to Kathleen Kennedy, producentka serii? W 2022 roku potwierdziła wcześniejsze plotki, że rola Forda jako Indiany Jonesa nie zostanie przekazana dalej, podczas gdy sam Ford zapowiedział, że piąty film będzie jego ostatnią odsłoną przygód archeologa.

No i teraz mamy najświeższe informacje – w listopadzie 2022 roku Disney rozważał wiele opcji kontynuacji serii, w tym dodatkowe filmy lub seriale telewizyjne. Jednak już w marcu 2023 roku Lucasfilm ogłosił, że planowana seria spin-off Indiany Jonesa zostanie anulowana, a cała firma skupi się na rozwijaniu Gwiezdnych Wojen.

I co z tego wszystkiego wynika? Otóż Disney potwierdził w następnym miesiącu, że piąty film Indiana Jones i artefakt przeznaczenia online cda rzeczywiście będzie ostatnią częścią obecnej serii. Czy to na pewno koniec dla Indiany Jonesa? Trudno powiedzieć, ale jedno jest pewne – ikona kina przygodowego pozostanie w naszej pamięci na zawsze!


Oglądaj Indiana Jones i artefakt przeznaczenia cały film vider dzięki najlepszym platformom VOD

Wyszukiwarka filmów online to świetne miejsce dla miłośników kina niezależnego i artystycznego. Nasza baza zawiera wiele filmów z CDA, Zalukaj i Vider, które są nagradzane na festiwalach filmowych i cieszą się uznaniem krytyków. Nie musisz już szukać filmów w trudno dostępnych kinach czy na festiwalach - u nas znajdziesz je w jednym miejscu.

Sprawdź podobne filmy:

Oryginalny tytuł filmu Indiana Jones and the Dial of Destiny

Director

Cast