Sisu (2023) • CDA • Online


Obejrzyj zwiastun filmu by dowiedzieć się gdzie obejrzeć cały film Sisu po rejestracji w FIND-VOD.

89 użytkowników online
Sisu

Sisu

Jan. 27, 2023Finland91 Min.R
Twoja ocena: 0
9 1 głos

Wczytaj więcej komentarzy... (31)Sisu cały film akcji z fińskiej Laponii podczas II wojny światowej

Aatami Korpi, poszukiwacz złota, żyje samotnie w odległych pustkowiach Laponii podczas wojny. Po odkryciu bogatego złoża złota, postanawia udać się do najbliższego miasta. Na drodze napotyka niemiecki pluton dowodzony przez brutalnego oficera SS Bruno Helldorfa, który zaczął niszczyć osady w odwrocie. Bruno nie interesuje się Aatami, ale jego podwładni chcą przejąć złoto i egzekucji poszukiwacza. Aatami zabija żołnierzy, co prowokuje reakcję Bruno.

Twórcy filmu Sisu CDA

Sisu cały film został napisany i wyreżyserowany przez fińskiego reżysera Jalmari Helandera. Główne role w filmie zagrali Jorma Tommila jako Aatami Korpi, Aksel Hennie jako Bruno Helldorf, Jack Doolan jako Wolf i Mimosa Willamo jako Petra. Film powstał w 2021 roku w pobliżu wioski Nuorgam w Laponii, z budżetem około 6 milionów euro.

Sisu CDA – nowy krwawy hit kina!

Sisu cda, najnowszy film akcji, zdobył już rzesze fanów! Na dzień 11 maja 2023 r. zarobił już 9,4 miliona dolarów na całym świecie. Czy jest w stanie osiągnąć jeszcze więcej?

Mocny start w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie

Sisu online zadebiutował w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wraz z Big George Foreman i Are You There God? To ja, Małgorzata. W weekend otwarcia zarobił około 4 milionów dolarów w 900 kinach, a pierwszego dnia 1,4 miliona dolarów, w tym 585 000 dolarów z czwartkowych nocnych zapowiedzi. Zajmując ósme miejsce zarobił łącznie 3,3 miliona dolarów.

Pozytywne recenzje krytyków i widzów

Cały film Sisu spotkał się z bardzo pozytywnymi opiniami zarówno krytyków, jak i widzów. Na Rotten Tomatoes 94% z 118 recenzji krytyków jest pozytywnych, ze średnią oceną 7,7/10. Według agregatora recenzji, Sisu jest natchnionym pastiszem, który daje krwawą satysfakcję miłośnikom akcji. Na Metacritic, który używa średniej ważonej, film otrzymał ocenę 70 na 100, na podstawie 21 krytyków, wskazując na „ogólnie pozytywne recenzje”. Według widzów ankietowanych przez PostTrak, film otrzymał 80% pozytywnych ocen, a 60% z nich poleciłoby go dalej.

Sisu cały film, który bawi i daje krwawą satysfakcję!

Robert Daniels z RogerEbert.com pochwalił Sisu, przyznając mu trzy i pół z czterech gwiazdek, a Ross Bonaime z Collider ocenił film na „B”, mówiąc, że Sisu jest z pewnością śmieszny, ale czasami fajnie jest patrzeć, jak nieprzyzwoita liczba nazistów dostaje to, co do nich przychodzi. Sisu to film dla miłośników mocnej, krwawej akcji, a jednocześnie z dużą dawką humoru.

Premiera i recenzje

Cały film Sisu online cda zadebiutował w sekcji Midnight Madness Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto 9 września 2022 roku. Premiera filmu odbyła się w Finlandii 27 stycznia 2023 roku, a w Stanach Zjednoczonych została wydana 28 kwietnia 2023 roku. Sisu cda online otrzymał pozytywne recenzje od krytyków.

Historia produkcji

Pierwotnie Helander miał pracować nad komedią science-fiction Jerry and Ms. Universe, ale pandemia COVID-19 zmieniła jego plany, i zabrał się za film Sisu online. Sony Pictures Worldwide Acquisitions nabyło prawa do dystrybucji filmu poza krajami skandynawskimi, a następnie podjęło współpracę z Lionsgate w celu wypuszczenia filmu w Ameryce Północnej.


Oglądaj Sisu cały film vider dzięki najlepszym platformom VOD

Wyszukiwarka filmów online to świetne miejsce dla miłośników kina niezależnego i artystycznego. Nasza baza zawiera wiele filmów z CDA, Zalukaj i Vider, które są nagradzane na festiwalach filmowych i cieszą się uznaniem krytyków. Nie musisz już szukać filmów w trudno dostępnych kinach czy na festiwalach - u nas znajdziesz je w jednym miejscu.

Sprawdź podobne filmy:

Oryginalny tytuł filmu Sisu
IMDb Rating 7.3 5,729 głosów
TMDb Rating 7.274 42 głosów

Director

Cast