Tetris (2023) • CDA • Online


Obejrzyj zwiastun filmu by dowiedzieć się gdzie obejrzeć cały film Tetris po rejestracji w FIND-VOD.

107 użytkowników online
Tetris

Tetris

Gra, której nie mogłeś odłożyć. Historia, której nie mogłeś sobie wymyślić.Mar. 15, 2023United Kingdom118 Min.R
Twoja ocena: 0
9 1 głos

Wczytaj więcej komentarzy... (31)Tetris cały film – odkryj prawdziwe wydarzenia i emocje związane z wyścigiem o licencję i opatentowanie gry wideo Tetris w latach 80. podczas zimnej wojny

Niesamowita walka o Tetris w filmie biograficznym w stylu thrillera z 2023 roku! Reżyseria: Jon S. Baird | Scenariusz: Noah Pink | Gwiazdy: Taron Egerton, Nikita Efremov, Sofia Lebedeva, Anthony Boyle, Toby Jones i Roger Allam.

Fabuła filmu

Rok 1988. Henk Rogers z firmy Bullet-Proof Software prezentuje swoją najnowszą grę wideo na Międzynarodowym Konsumenckim Pokazie Elektroniki w Las Vegas. Jednak podczas wydarzenia zakochuje się w grze Tetris stworzonej przez sowieckiego programistę Alexeya Pajitnova, który pracuje dla państwowego ELORG-u w Związku Radzieckim. Rogers opowiada menedżerowi banku, że Robert Stein z Andromeda Software uzyskał prawa do Tetrisa na całym świecie od ELORG-u i podpisał umowę z magnatem mediowym Robertem Maxwellem oraz jego synem, dyrektorem generalnym Mirrorsoft, Kevinem Maxwellem. Umowa ta pozwala im na dystrybucję Tetrisa w zamian za tantiemy. Tymczasem reprezentant Mirrorsoftu na pokazie CES sprzedał Rogersowi prawa do Tetrisa w Japonii na PC, konsolę i automaty.

Premiera filmu Tetris CDA – zobacz fragmenty z filmu, które zelektryzują Cię

Tetris cały film cda miał swoją premierę na festiwalu filmowym SXSW 15 marca 2023 roku i trafił na ekrany 31 marca 2023 roku dzięki Apple TV+.

Odkryj kulisy powstawania filmu Tetris online

Początki produkcji

W lipcu 2020 roku pojawiła się informacja o powstaniu filmu biograficznego poświęconego historii tworzenia gry Tetris. Produkcja ta ma przedstawić zacięte batalie prawne, jakie miały miejsce podczas zimnej wojny o prawa do gry. Reżyserią filmu został powierzony Jon S. Baird, a w rolę wydawcy gry Henka Rogersa wcielił się Taron Egerton. Jak się okazało, informacja ta potwierdziła się w wywiadzie z Egertonem w sierpniu 2020 roku, który wyjawił, że film ma mieć podobny klimat do „Sieci Społecznościowej”. W listopadzie 2020 roku Tetris cały film został zakupiony przez platformę Apple TV+.

Kamery kręcą w Glasgow Tetris cały film online

Zdjęcia do filmu Tetris online rozpoczęły się w grudniu 2020 roku w Glasgow, a także na lotnisku Glasgow Prestwick położonym na wybrzeżu hrabstwa Ayrshire. W lutym 2021 roku ekipa filmowa przeniosła się do Aberdeen, gdzie filmowano m.in. w budynku Zoology Building Uniwersytetu Aberdeen, który posłużył jako siedziba radzieckiej firmy Elorg. Inną lokalizacją były Seamount Court, gdzie kręcono wiele scen. Na terenie byłej bazy wojskowej Balado w hrabstwie Perth i Kinross trwały zdjęcia wewnętrzne, mające na celu stworzenie quasi-wojskowej scenerii. Produkcja powróciła do Glasgow na kilka dni, a następnie zakończyła się na początku marca 2021 roku.

Powtórki i premiera filmu

W 2022 roku miały miejsce powtórki, a planowano premierę filmu na późniejszy termin tego samego roku. Tetris cały film online zapowiada się niezwykle interesująco, a wszyscy fani Tetrisa nie mogą doczekać się premiery tej produkcji. Będzie to niezwykła okazja, aby poznać kulisy powstawania jednej z najpopularniejszych gier w historii.


Oglądaj Tetris cały film vider dzięki najlepszym platformom VOD

Wyszukiwarka filmów online to świetne miejsce dla miłośników kina niezależnego i artystycznego. Nasza baza zawiera wiele filmów z CDA, Zalukaj i Vider, które są nagradzane na festiwalach filmowych i cieszą się uznaniem krytyków. Nie musisz już szukać filmów w trudno dostępnych kinach czy na festiwalach - u nas znajdziesz je w jednym miejscu.

Sprawdź podobne filmy:

Oryginalny tytuł filmu Tetris
IMDb Rating 7.4 42,961 głosów
TMDb Rating 7.858 557 głosów

Director

Jon S. Baird
Director

Cast

Taron Egerton isHenk Rogers
Henk Rogers
Nikita Efremov isAlexey Pajitnov
Alexey Pajitnov
Anthony Boyle isKevin Maxwell
Kevin Maxwell
Toby Jones isRobert Stein
Robert Stein
Igor Grabuzov isValentin Trifonov
Valentin Trifonov
Ben Miles isHoward Lincoln
Howard Lincoln
Ken Yamamura isMinoru Arakawa
Minoru Arakawa
Roger Allam isRobert Maxwell
Robert Maxwell