Bo się boi (2023) • CDA • Online


Obejrzyj zwiastun filmu by dowiedzieć się gdzie obejrzeć cały film Bo się boi po rejestracji w FIND-VOD.

97 użytkowników online
Bo się boi

Bo się boi

Apr. 14, 2023Finland179 Min.R
Twoja ocena: 0
9 1 głos

Wczytaj więcej komentarzy... (31)Bo się boi cały film: Opowieść o miłości, strachu i surrealistycznej odysei

Bo się boi cały film to surrealistyczny horror z tragikomedią, no i oczywiście napisany, wyreżyserowany i wyprodukowany przez Ariego Astera – gościa, co to robi dziwne filmy. W głównej roli mamy Joaquina Phoenixa jako tytułowego bohatera, Beau Wassermanna, który jest taki trochę paranoidalny, ale w sumie bardzo spokojny gość. No i wyrusza on w surrealistyczną odyseję, żeby dotrzeć na pogrzeb swojej matki, co to właśnie umarła. A tam na pewno będzie mnóstwo strasznych rzeczy, no i jeszcze musi stawić czoła swoim największym lękom!

Cały film Bo się boi: Bohaterowie drugoplanowi w roli kluczowej

W filmie Bo się boi online występuje też trochę innych aktorów, ale nie ma co się nimi za bardzo przejmować. Są to m.in. Patti LuPone, Nathan Lane, Amy Ryan, Kylie Rogers, Parker Posey, Stephen McKinley Henderson, Hayley Squires, Michael Gandolfini, Zoe Lister-Jones i Richard Kind. No, taki składzik, ale w sumie to tylko Joaquin Phoenix się liczy, prawda?

Premiera Bo się boi online cda – pozytywne recenzje, ale słaby wynik finansowy

No, a teraz przejdźmy do dat! Koprodukcją i dystrybucją zajęło się A24, a światowa premiera odbyła się w kinie Alamo Drafthouse 1 kwietnia 2023 roku. Limitowana premiera kinowa w Stanach Zjednoczonych zaczęła się 14 kwietnia 2023 roku, a szeroka premiera w następnym tygodniu. Co do ocen krytyków, to w sumie były pozytywne, ale co z tego, skoro film był kompletną bombą kasową.

W głębi duszy Beau Wasserman jest przekonany, że jego matka planuje go zabić

Beau Wasserman to syn słynnej bizneswoman Mony, co to ma farmaceutyczne imperium. Beau jakoś bez ojca dorastał, bo jego stary zdechł podczas orgazmu, w wyniku dziedzicznego szmeru w sercu, który to został przekazany na syna. Beau spotkał kiedyś dziewczynę o imieniu Elaine, no i się polubili, ale obiecali sobie, że dopiero jako dorośli spotkają się znowu i dopiero wtedy skończą to, co zaczęli na statku.

Koszmarna komedia Beau’a: Początki najnowszego filmu Ariego Astera

Ari Aster, znany pod pseudonimem Beau, od dłuższego czasu pracował nad swoim najnowszym filmem. Wszystko zaczęło się od krótkometrażówki z 2011 roku, którą Beau wykorzystał jako podstawę do sekwencji w finalnej wersji filmu. Poza tym pojawił się także szkic scenariusza z 2014 roku, który krążył po internecie. Początkowo Aster nazywał ten film „koszmarną komedią”, a później opisywał go jako „żydowski Władca Pierścieni, ale Beau po prostu idzie do domu swojej mamy” lub jakby „napompował 10-latka Zoloftem i kazali mu robić zakupy”.

Bo się boi cały film online: Historia Joaquina Phoenixa i intensywny proces kręcenia

W lutym 2021 roku A24 ogłosiło swój nowy film, wtedy zatytułowany Bo się boi cda, z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Jednak dopiero w czerwcu i lipcu ogłoszono resztę obsady. Stephen McKinley Henderson, który zagrał w filmie, opisywał duet Aster i Phoenixa jako bardzo zgrany, pracujący razem jak stare przyjaciele, nawet gdy mieli odmienne zdania. Podczas sesji pytań i odpowiedzi, Aster opowiedział o incydencie, który miał miejsce podczas kręcenia intensywnej sceny z Patti LuPone. Phoenix próbował sztuczek, rozbijając okno i tracąc przytomność, ale na szczęście szybko został udzielony mu pomocy, a wszystko zakończyło się dobrze.

Tworzenie całego filmu Bo się boi cda: Montreal, Quebec i rekordowy budżet

Kręcenie filmu Bo się boi cda rozpoczęło się 28 czerwca 2021 roku i trwało do października. Bo się boi cały film kręcono w centrum Montrealu i Saint-Bruno-de-Montarville, na przedmieściach Montrealu w prowincji Quebec, z udziałem operatora Pawła Pogorzelskiego i scenografki Fiony Crombie. Do projektu przyczynili się także animatorzy Cristobal León i Joaquín Cociña, osobiście wybrani przez Astera za ich pracę nad filmem animowanym poklatkowym „The Wolf House” z 2018 roku. „Disappointment Blvd.” to najdroższy film, jaki kiedykolwiek wyprodukowała A24, z budżetem wynoszącym 35 milionów dolarów.


Oglądaj Bo się boi cały film vider dzięki najlepszym platformom VOD

Wyszukiwarka filmów online to świetne miejsce dla miłośników kina niezależnego i artystycznego. Nasza baza zawiera wiele filmów z CDA, Zalukaj i Vider, które są nagradzane na festiwalach filmowych i cieszą się uznaniem krytyków. Nie musisz już szukać filmów w trudno dostępnych kinach czy na festiwalach - u nas znajdziesz je w jednym miejscu.

Sprawdź podobne filmy:

Oryginalny tytuł filmu Beau Is Afraid
IMDb Rating 7.2 12,661 głosów
TMDb Rating 7.3 188 głosów

Director

Ari Aster
Director

Cast

Joaquin Phoenix isBeau Wassermann
Beau Wassermann
Patti LuPone isMona Wassermann
Mona Wassermann
Parker Posey isElaine Bray
Elaine Bray
Richard Kind isDr. Cohen
Dr. Cohen