Dalíland (2023) • CDA • Online


Obejrzyj zwiastun filmu by dowiedzieć się gdzie obejrzeć cały film Dalíland po rejestracji w FIND-VOD.

56 użytkowników online
Dalíland

Dalíland

May. 19, 2023France104 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
10 1 głos

Wczytaj więcej komentarzy... (31)Dalíland cały film: Surrealistyczna opowieść o małżeństwie i twórczości Salvadora Dali

Dalíland cały film to poruszający dramat biograficzny z 2022 roku, który przenosi nas w lata 70., ukazując burzliwe małżeństwo słynnego malarza Salvadora Dali z jego muzą i żoną Galą. W reżyserii Mary Harron, film przedstawia fascynującą historię surrealistycznych poszukiwań artysty. W rolach głównych występują Ben Kingsley, Barbara Sukowa, Chris Briney, Rupert Graves, Alexander Beyer, Andreja Pejić, Suki Waterhouse i Ezra Miller.

Światowa premiera na festiwalu w Toronto

Cały film Dalíland online miał swoją światową premierę 17 września 2022 roku na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Film spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i krytyków. Teraz czekamy na jego premierę w Stanach Zjednoczonych, która jest planowana na 9 czerwca 2023 roku dzięki dystrybucji Magnolia Pictures.

Produkcja filmu i obsada

Produkcja filmu Dalíland online rozpoczęła się w maju 2018 roku, a do obsady dołączyli wybitni aktorzy, tak jak Ben Kingsley, Lesley Manville, Tim Roth, Frank Dillane i Ezra Miller. Mary Harron, wspólnie z Johnem C. Walshem, odpowiadała za scenariusz i reżyserię. W trakcie produkcji doszło do pewnych zmian, między innymi Ezra Miller został zastąpiony przez Christophera Brineya w roli Jamesa. Ben Kingsley wcielił się w postać Salvadora Dali, ukazując artystę na różnych etapach jego życia.

Film Dalíland cda kręcony w Liverpoolu

Zdecydowana większość zdjęć do Dalíland cda została zrealizowana w Liverpoolu, który stanowił doskonałą reprezentację Nowego Jorku. Wspaniałe rekwizyty i uważnie odtworzona atmosfera lat 70. wprowadzają nas w świat artysty.

Premiera i odbiór filmu

Dalíland cały film online, po swojej światowej premierze w Toronto, zdobył uznanie widzów i krytyków. Magnolia Pictures nabyło prawa do dystrybucji filmu, a oczekiwana premiera kinowa i na żądanie została zaplanowana na 9 czerwca 2023 roku.

Reakcje na Dalíland cały film są mieszane

Na popularnej stronie Rotten Tomatoes, film Dalíland zdobył 46% pozytywnych recenzji spośród 13 krytyków, ze średnią oceną 5,2/10. Serwis Metacritic przyznał filmowi średnią ważoną ocenę 58 na 100 na podstawie opinii 7 krytyków, co wskazuje na „mieszane lub średnie recenzje”. Odbiór filmu wzbudza różnorodne opinie, co tylko podkreśla jego niezwykłą tematykę i interpretację życia i twórczości Salvadora Dali.

Dalíland: Podsumowanie

Film online Dalíland to pełna emocji podróż do świata jednego z najbardziej kontrowersyjnych i wpływowych artystów XX wieku. Film Mary Harron przedstawia nie tylko fascynującą historię Salvadora Dali i jego burzliwego małżeństwa z Galą, ale również ukazuje siłę i wyrazistość surrealistycznej sztuki. Ben Kingsley wciela się w postać Dali z niesamowitą precyzją, nadając filmowi autentyczność i głębię.

Mimo mieszanych opinii krytyków, Dalíland z pewnością przyciągnie uwagę fanów sztuki i wielbicieli biografii artystycznych. Oczekujemy z niecierpliwością na jego premierę w Stanach Zjednoczonych, która już niedługo zapewni nam niezapomniane doznania filmowe.

Czy interesujesz się surrealistycznym malarstwem? Czy czekasz na premierę Dalíland? Podziel się swoją opinią!


Oglądaj Dalíland cały film vider dzięki najlepszym platformom VOD

Wyszukiwarka filmów online to świetne miejsce dla miłośników kina niezależnego i artystycznego. Nasza baza zawiera wiele filmów z CDA, Zalukaj i Vider, które są nagradzane na festiwalach filmowych i cieszą się uznaniem krytyków. Nie musisz już szukać filmów w trudno dostępnych kinach czy na festiwalach - u nas znajdziesz je w jednym miejscu.

Sprawdź podobne filmy:

Oryginalny tytuł filmu Dalíland
IMDb Rating 6.5 165 głosów

Director

Mary Harron
Director

Cast

Ben Kingsley isSalvador Dalí
Salvador Dalí
Ezra Miller isYoung Salvador Dalí
Young Salvador Dalí
Rupert Graves isCaptain Moore
Captain Moore
Andreja Pejić isAmanda Lear
Amanda Lear
Mark McKenna isAlice Cooper
Alice Cooper