Osiem gór (2023) • CDA • Online


Obejrzyj zwiastun filmu by dowiedzieć się gdzie obejrzeć cały film Osiem gór po rejestracji w FIND-VOD.

74 użytkowników online
Osiem gór

Osiem gór

Dec. 21, 2022BE147 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
9 1 głos

Wczytaj więcej komentarzy... (31)Osiem gór cały film – włoski dramat nagrodzony na festiwalu w Cannes

W 2022 roku miała miejsce premiera włoskiego dramatu Osiem gór cały film, którego reżyserią zajęli się Felix van Groeningen i Charlotte Vandermeersch. Film opowiada historię przyjaźni dwóch mężczyzn, którzy dorastali razem w odległej alpejskiej wiosce i po latach spotykają się ponownie jako dorośli. Scenariusz został oparty na powieści Paolo Cognettiego o tym samym tytule.

Fabuła

Osiem gór zaczyna się od wakacji chłopca z miasta, Pietro, który przyjeżdża wraz z rodzicami w góry. W odległej wiosce spotyka drugiego chłopca w jego wieku, Bruno, który musi już pracować na farmie. Pietro idzie na studia, ale nie wie, jakie życie wybrać, a Bruno zostaje zepchnięty do pracy na budowie przez ojca. Po latach spotykają się ponownie po śmierci ojca Pietro, a okazuje się, że pozostawił mu zawalone schronienie w wysokich górach w pobliżu ich dawnego miejsca wypoczynku. Dzięki temu odkrywają ukrytą przeszłość, która wpłynie na ich życie.

Nagrody i wyróżnienia

Cały film Osiem gór cda zdobył Nagrodę Jury na 75. Festiwalu Filmowym w Cannes w 2022 roku. Rok później otrzymał również nagrodę Davida di Donatello dla najlepszego filmu we Włoszech.

Cały film Osiem Gór cda – Włoski Dramat na Szczytach Recenzji i Kasy

Włoskie Alpy i Nepalska Przygoda

Film online Osiem Gór powstał dzięki siedmiomiesięcznym zdjęciom, które kręcono w włoskich Alpach, Turynie i Nepalu począwszy od lata 2021 roku.

Premiera na Festiwalu Filmowym w Cannes i w Kinach

Cały Film Osiem Gór miał swoją światową premierę w konkursie na 75. Festiwalu Filmowym w Cannes 18 maja 2022 roku. Limitowana premiera kinowa miała miejsce w USA 28 kwietnia 2023 roku, we Francji 21 grudnia 2022 roku, a we Włoszech dzień później.

Osiągnięcie Szczytów w Krytyce i na Kasie Biletowej

Osiem Gór online zarobił 33 323 USD w Ameryce Północnej i 9,6 miliona USD na innych terytoriach. W agregatorze recenzji Rotten Tomatoes, film uzyskał wynik 85% z 52 pozytywnych recenzji krytyków, a w serwisie Metacritic średnią ocenę 78 na 100 w oparciu o 18 krytyków, co wskazuje na „pozytywne recenzje”.

Podsumowanie

„Cierpliwe, głębokie, a czasem nieco ociężałe, Osiem Gór cały film online osiąga zapierające dech w piersiach szczyty dzięki starannemu przestrzeganiu intymnej przyjaźni”. To tylko jedno z wielu zachwycających podsumowań tego wspaniałego włoskiego dramatu z 2022 roku, który zrobił wrażenie na krytykach i widzach na całym świecie.


Oglądaj Osiem gór cały film vider dzięki najlepszym platformom VOD

Wyszukiwarka filmów online to świetne miejsce dla miłośników kina niezależnego i artystycznego. Nasza baza zawiera wiele filmów z CDA, Zalukaj i Vider, które są nagradzane na festiwalach filmowych i cieszą się uznaniem krytyków. Nie musisz już szukać filmów w trudno dostępnych kinach czy na festiwalach - u nas znajdziesz je w jednym miejscu.

Sprawdź podobne filmy:

Oryginalny tytuł filmu Le otto montagne
IMDb Rating 7.8 4,975 głosów
TMDb Rating 7.919 254 głosów

Director

Cast

Luca Marinelli isPietro Guasti
Pietro Guasti
Alessandro Borghi isBruno Guglielmina
Bruno Guglielmina
Filippo Timi isGiovanni Guasti
Giovanni Guasti
Elena Lietti isFrancesca Guasti
Francesca Guasti
Lupo Barbiero isPietro (da piccolo)
Pietro (da piccolo)
Cristiano Sassella isBruno (da piccolo)
Bruno (da piccolo)