Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan (2023) • CDA • Online


Obejrzyj zwiastun filmu by dowiedzieć się gdzie obejrzeć cały film Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan po rejestracji w FIND-VOD.

97 użytkowników online
Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan

Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan

Apr. 05, 2023BE121 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
10 1 głos

Wczytaj więcej komentarzy... (31)Trzej muszkieterowie: D’Artagnan cały film – nowa ekranizacja klasycznej powieści Dumasa

Niezwykła ekranizacja kultowej powieści Aleksandra Dumasa, Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan cały film niemiecko-hiszpańsko-belgijski wyreżyserowany przez Martina Bourboulona, który został wydany w 2023 roku. To pierwsza część z dwuczęściowej sagi na podstawie powieści Dumasa, a druga część, „Trzej muszkieterowie: Milady”, zaplanowana jest na grudzień tego samego roku.

Historia młodego Gaskończyka

Fabuła filmu Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan cda skupia się na historii ognistego młodego Gaskończyka, D’Artagnana, który zostaje pozostawiony na śmierć po próbie uratowania młodej kobiety przed porwaniem. Po przybyciu do Paryża, młody bohater próbuje wszelkimi sposobami odnaleźć napastników. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jego misja doprowadzi go do serca prawdziwej wojny, w której stawką jest przyszłość Francji.

Premiera filmu i produkcja

Zdjęcia do filmu trwały przez długi czas, a ich realizacja wymagała dużej ilości środków finansowych. Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan cały film online został wyprodukowany przez trzy kraje: Niemcy, Hiszpanię oraz Belgię, a jego budżet wyniósł ogromną sumę pieniędzy. Premiera filmu miała miejsce w 2023 roku, a druga część sagi zostanie wydana jeszcze w tym samym roku.

Premiera „Trzech muszkieterów” – pierwszej części dyptyku filmowego

W 2023 roku na ekrany kin trafi pierwsza część dyptyku filmowego „Trzej muszkieterowie” wyreżyserowana przez Martina Bourboulona. Projekt został ogłoszony prasie już w 2020 roku i zyskał uznanie producenta Dimitriego Rassamy, który określił go jako odpowiedź na amerykańskie franczyzy zdolne do tworzenia wydarzenia.

Adaptacja powieści Aleksandra Dumasa

Scenarzyści postawili na dokumentację historyczną, opierając się m.in. na korespondencji Ludwika XIII z Richelieu oraz relacjach z pojedynków. Z kolei Martin Bourboulon lokuje ton filmów pomiędzy thrillerem a królewskim westernem, dzięki czemu tworzy wciągającą narrację i sekwencje ujęć oraz popisy kaskaderskie wykonywane przez aktorów.

Nad realizacją filmu pracowali mistrzowie szermierki

Aktorzy, którzy stoczyli swoje walki, byli przygotowywani przez dublety pod kierunkiem mistrza olimpijskiego i mistrza świata w szpadzie Yannicka Borela. Zdjęcia do obu filmów trwały łącznie przez 27 tygodni produkcji, a budżet wyniósł około 72 milionów euro.

Koprodukcja firm francuskich, niemieckich, hiszpańskich i belgijskich

Oba filmy są koprodukcjami firm francuskich, niemieckich, hiszpańskich i belgijskich. Pierwsza francuska adaptacja filmowa „Trzech muszkieterów” od 62 lat zyskała uznanie publiczności i krytyków.

Premiera drugiej części „Trzech muszkieterów: Milady” zaplanowana jest na 13 grudnia 2023 roku. Zdjęcia do obu filmów były kręcone jednocześnie, co wymagało utworzenia dwóch równolegle pracujących zespołów montażowych, z których każdy zajmował się jednym z filmów.


Oglądaj Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan cały film vider dzięki najlepszym platformom VOD

Wyszukiwarka filmów online to świetne miejsce dla miłośników kina niezależnego i artystycznego. Nasza baza zawiera wiele filmów z CDA, Zalukaj i Vider, które są nagradzane na festiwalach filmowych i cieszą się uznaniem krytyków. Nie musisz już szukać filmów w trudno dostępnych kinach czy na festiwalach - u nas znajdziesz je w jednym miejscu.

Sprawdź podobne filmy:

Oryginalny tytuł filmu Les Trois Mousquetaires: D'Artagnan
IMDb Rating 7.1 3,758 głosów
TMDb Rating 7.389 312 głosów

Director

Cast

François Civil isD'Artagnan
D'Artagnan
Eva Green isMilady
Milady
Louis Garrel isLouis XIII
Louis XIII
Vicky Krieps isLa Reine Anne d'Autriche
La Reine Anne d'Autriche
Lyna Khoudri isConstance Bonacieux
Constance Bonacieux
Jacob Fortune-Lloyd isLe Duc de Buckingham
Le Duc de Buckingham
Eric Ruf isLe Cardinal de Richelieu
Le Cardinal de Richelieu